Kraków jest miastem królów. A król, jak wiadomo, piechotą nie chodzi, opócz jednego miejsca, o którym nie wypada nam wspominać... Dlatego też otwiera przed swymi poddanymi możliwość skorzystania z osobiście sprawdzonych metod transportu po mieście.
 

JAK DOSTAĆ SIĘ DO HOTELU?

- Z DWORCA GŁÓWNEGO na przystanek Plac Bohaterów Getta, czas jazdy około 10 minut: linia tramwajowa nr 24, kierunek Prokocim, lub linia tramwajowa nr 3, kierunek Nowy Bieżanów.
- Z LOTNISKA na przystanek Dworzec Główny, czas jazdy około 20 minut: Koleje Małopolskie.
 

JAK PORUSZAĆ SIĘ PO MIEŚCIE?

- TRAMWAJE: obok hotelu znajduje się przystanek tramwajowy linii 3, 19 oraz 24, którymi dostaniecie się w okolice Starego Miasta oraz Dworca Głównego. Niedaleko, przy ul. Limanowskiego, znajdziecie też tramwaje linii 6 i 13, które również zawiozą Was na Stare Miasto.
- TAKSÓWKI: Mega Taxi, nr tel. 19625 - najtańsza korporacja, z taryfą nocną niewiele droższą od dziennej,
                       Barbakan, nr tel. 19661 - ma dużo samochodów, więc zazwyczaj krótki czas oczekiwania, ale zdarzają się spóźnienia,
                       iCar, nr tel. 12 653 5555 - wycena przed rozpoczęciem kursu, jedna taryfa dla jazd dziennych i nocnych.
- WOW KRAKÓW hop on hop off: najciekawsze miejsca krakowa jednym autobusem z audioprzewodnikiem :) Sprawdźcie na wowkrakow.pl
- ZACZAROWANA DOROŻKA, ZACZAROWANY DOROŻKARZ, ZACZAROWANY KOŃ: nie jest to może najtańsza ani najszybsza opcja transportowa, ale na pewno najbardziej spektakularna, w sam raz na miarę królewskich gości :) Można się opatulić kocykiem i oglądać świat zza końskiego... ekhm... zaprzęgu ;) Krakowscy dorożkarze zapraszają na stronę dorozki.krakow.pl
- KMK BIKE - nowoczesny system wypożyczania rowerów, ponad 30 stacji odbioru i zwrotu, jedna z nich ulokowana naprzeciwko Hotelu Qubus. Zalogujcie się na kmkbike.pl i podziwiajcie nasze piękne miasto ćwicząc przy okazji mięśnie nóg ;)


Jak dojachać komunikacją miejską?